Narzedzia

reczne specjalne

Rozpylacz nie tylko w ogrodzie

Czasami trzeba substancje ciekłe rozpylić w powietrzu. Do tego niezbędne są aerozole oraz rozpylacze pneumatyczne. W przypadku niektórych wyrobów, takich jak na przykład oleje silikonowe, z reguły dostajemy do ręki spray pod ciśnieniem z aplikatorem. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby substancja wydobyła się na zewnątrz. To samo dotyczy pianek uszczelniających i wielu innych preparatów przydatnych w różnych okolicznościach.

Bywa jednak tak, że sami chcemy decydować o tym, jaki środek użyjemy w postaci rozpylonej. W takim układzie potrzebne będzie specjalne narzędzie. Rozpylacze nie są niczym osobliwym ani zarezerwowanym dla zaawansowanych prac w świecie przemysłu czy mechaniki. Są one obecne w bardzo wielu domach jako pomoc w pielęgnacji roślin. Do pojemnika wlewamy wodę lub roztwór odżywki bądź nawozu i spryskujemy nim nasze uprawy.

Takie rozpylacze kosztują niewiele i są nam doskonale znane. Istnieją też bardziej zaawansowane modele – na przykład rozpylacze dymu pszczelarskiego używanego w pasiekach do uspokajania pszczół. W zależności od typu narzędzia możemy mieć do czynienia z rozpylaczami pneumatycznymi, gdzie substancja jest wyrzucana na zewnątrz pod wpływem ciśnienia będącego wytworem nacisku. Plusem takich rozwiązań jest to, że nie potrzebują one żadnego czynnika roboczego oprócz siły naszych palców. Istnieją też typowe aerozole, które wymagają użycia gazu pod ciśnieniem, który wypycha preparat z dyszy.

Są to bardziej złożone urządzenia, mające zastosowanie głównie w zakładach przemysłowych oraz warsztatach..

narzedziaspecjalne.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.