Narzedzia

reczne specjalne

Śrubokręty dla specjalistów

Ciężko chyba o bardziej typowe i popularniejsze narzędzie jakim mogą posługiwać się dowolni specjaliści od naprawy czy konstruowania różnorodnych mechanizmów i urządzeń niż śrubokręty czy wkrętaki. Praktycznie w każdym domu znajdziemy przynajmniej kilka śrubokrętów, za pomocą których można poradzić sobie z większością typowych śrubek. Podstawowy zakres narzędzi tego typu to wyroby niedrogie i rozpowszechnione. Zestawy kosztują niewiele i w zasadzie każdy z nas może mieć takowy w domu, aby w razie potrzeby radzić sobie z podstawowymi pracami.

Na tym jednak nie koniec. Producenci niektórych urządzeń, a w szczególności elektroniki użytkowej, wcale nie ograniczają się wyłącznie do śrubek standardowych. Coraz częściej używają oni w swoich produktach specjalnie projektowanych śrub o głowicach, których nie da się ogarnąć za pomocą „zwykłych” wkrętaków. Zamiast tego potrzebne są śrubokręty dedykowane.

Doskonale znają je serwisanci telefonów komórkowych, bo głównie tych urządzeń dotyczy zjawisko. Zestawy śrubokrętów z gwiazdkami typu torx są niezbędne, aby rozebrać większość oddawanych do naprawy aparatów. O ile śrubki torx są już dość powszechne i używane przez wielu wytwórców telefonów (pionierem w tej materii była fińska wówczas Nokia), to część koncernów postanawia jeszcze bardziej skomplikować temat. Na przykład firma Apple stosuje w swoich iPhone’ach dedykowane śrubki o nietypowych głowicach, więc aby dostać się do środka konieczne jest zaopatrzenie się w kolejny zestaw wkrętaków.

Na szczęście ich cena oraz dostępność są dziś bardzo dobre..

narzedziaspecjalne.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.