Narzedzia

reczne specjalne

Wyciskacze do klejów i mas

Łączenie materiałów ze sobą, a także materiałów z różnymi typami powierzchni jest możliwe między innymi dzięki użyciu rozmaitych substancji klejących. Aktualnie ich wybór jest bardzo szeroki, przez co są one powszechnie stosowane zarówno w warunkach placu budowy, jak i w domowym zaciszu – chociażby podczas napraw i remontów.

Kleje i masy uszczelniające są praktyczne i cenione. Nie kosztują wiele, a bywają niezbędne, by wykończyć łazienkę, nowo wstawione okno czy wiele innych elementów.

Jednakże trzeba zadać sobie pytanie, w jaki sposób je aplikować. Z tym również nie ma problemu, albowiem w każdym sklepie oferującym akcesoria budowlane czy malarskie możemy wybierać spośród wielu wersji wyciskaczy do mas i klejów.

To dość proste narzędzia ręczne, które pozwalają wydobyć masę z opakowania i umieścić dokładnie tam, gdzie chcemy. Alternatywnie wyciskacze są określane mianem pistoletów do mas, a to z racji ich formy – kształtem rzeczywiście przypominają pistolet, są wyposażone w spust, który posuwa popychacz do przodu.

Koszt zakupu wyciskacza nie jest wysoki – w markecie budowlanym kupimy go już za parę złotych i do większości zastosowań taki budżetowy model w zupełności nam wystarczy. Droższe warianty są nieco bardziej efektywne – to znaczy działają lżej i wyciskanie kleju nie wymaga od nas ciągłego wysiłku.

Sam wyciskacz jest z reguły skonstruowany z lekkiego metalu, przeważnie blachy aluminiowej lub stalowej. Jego uniwersalna budowa pasuje do każdego standardowego opakowania kleju.

.

narzedziaspecjalne.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.