Narzedzia

reczne specjalne

Zszywanie prostsze niż kiedyś

Łączenie elementów wykonanych z materiałów miękkich takich jak papier, skóra naturalna czy skóra ekologiczna może odbywać się na kilka sposobów. Dość powszechne jest klejenie, które w pewnych okolicznościach sprawdza się bardzo dobrze, ale nie zawsze jest efektywne. Klejone elementy mogą być narażone na działanie czynników zewnętrznych i ulegać erozji na przykład pod wpływem warunków atmosferycznych. Dlatego w przypadku wyrobu galanterii skórzanej zazwyczaj stawia się na zszywanie poszczególnych elementów skór, co nadaje im wytrzymałość i ładny wygląd.

W zakładach wyspecjalizowanych w produkcji obuwia, torebek czy portfeli wykorzystywane są specjalne narzędzia w postaci zszywaczy. Niektóre modele działają automatycznie jak roboty fabryczne, inne są obsługiwane bezpośrednio przez pracownika linii wytwórczej. Udział tego ostatniego jest szczególnie pożądany zwłaszcza tam, gdzie liczy się precyzja będąca kwestią centymetrów. Maszyny, choć bardzo doskonałe, z pewnymi wyzwaniami nie są w stanie sobie poradzić, więc nie zawadzi nieco rzemieślniczej dokładności.

Poszczególne wersje zszywaczy są dostosowane do pracy w różnych warunkach i z różnymi materiałami. Samo zszywanie może odbywać się z udziałem odpowiednio dobranych nici tekstylnych lub metalowych. Mogą być stosowane także różnego rodzaju nity oraz zszywki metalowe podobne do tych, które znamy z biurowych zszywaczy do papieru. Plusem nowoczesnych narzędzi jest ich automatyzacja i mechanizacja.

Nie ma potrzeby stosowania siły rąk, ponieważ ze wszystkim radzi sobie mechanizm wbudowany w zszywacz..

narzedziaspecjalne.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.